×

Scoreboard

Volleyball

McDONALD 3, LEETONIA 1

Late Saturday

McDonald 23 25 25 25

Leetonia 25 19 17 15

¯ SERVING POINTS: M – Sophia Costantino 19, Emily Floyd 10

¯ ACES: M – Costantino 7, Maria Rasile 5

¯ ASSISTS: M – Rasile 13, Floyd 6

¯ KILLS: M – Costantino 5

¯ DIGS: M – Costantino 7

W-L records

ALL-AMERICAN CONFERENCE

(Records provided by AAC)

Volleyball-Red Tier

Team League All games

Howland 0-0 5-0

Fitch 0-0 3-0

Canfield 0-0 0-0

Boardman 0-0 0-0

Harding 0-0 0-2

Volleyball-Blue Tier

Team League All games

Crestview 3-0 9-0

Newton Falls 3-0 5-1

LaBrae 3-1 8-2

Liberty 2-2 2-4

Campbell 0-2 2-4

Champion 0-3 2-5

Brookfield 0-3 0-4

Boys soccer-Red Tier

Team League All games

Howland 0-0 4-0

Fitch 0-0 1-0-1

Boardman 0-0 1-0

Canfield 0-0 0-0

Harding 0-0 0-0

Boys soccer-Blue Tier

Team League All games

Crestview 5-0 5-1

Newton Falls 1-1-1 4-1-1

Champion 1-1 1-1

Campbell 1-2 1-2

LaBrae 0-3-1 0-5-1

Brookfield 0-1 0-1

Girls soccer-Red Tier

Team League All games

Fitch 1-0 5-0-1

Howland 0-0 5-1-1

Canfield 0-0 1-0

Boardman 0-0 0-0

Harding 0-1 0-2

Girls soccer-Blue Tier

Team League All games

LaBrae 2-0 2-2

Crestview 2-0 2-2

Brookfield 2-1 2-1

Liberty 0-1 0-2

Champion 0-2 0-2

Newton Falls 0-2 0-2

Girls tennis

Team League All games

Boardman 2-0 2-0

Howland 1-1 7-2

Harding 1-1 1-1

Canfield 0-0 0-0

Liberty 0-1 0-3

Fitch 0-1 0-5

Schedule

(Subject to change)

TODAY

Volleyball

¯ Cleveland Central Catholic at John F. Kennedy, 7

¯ Austintown Fitch at Western Reserve, 7

¯ Champion at Girard, 6:30

¯ Chaney at Niles, 7

¯ Mineral Ridge at LaBrae, 7

¯ Oak Glen, W.Va. at Canfield, 7

¯ Jackson-Milton at Newton Falls, 7

¯ Liberty at Poland, 7

¯ East at Warrensvile Heights, 7

¯ Bristol at Mathews, 7

¯ Lordstown at Newbury, 7

¯ Badger at Maplewood, 7

¯ Columbiana at Lowellville, 7

¯ Chalker at Bloomfield, 7

¯ Windham at Pymatuning Valley, 7

Boys soccer

¯ Niles at Salem, 7

¯ Newton Falls at Lordstown, 5

¯ Mineral Ridge at Mathews, 5

¯ Brookfield at Jackson-Milton, 5

¯ Badger at Grand Valley, 5

Girls soccer

¯ Warren G. Harding at Champion, 7

¯ Howland at Boardman, 7

¯ Columbiana at John F. Kennedy, 5

¯ Canfield at Austintown Fitch, 7:15

¯ Lakeview at South Range, 7

¯ Struthers at Niles, 7

¯ LaBrae at Crestview, 5

¯ Girard at Poland, 7

¯ Liberty at Newton Falls, 7

¯ Cardinal Mooney at West Branch, 7

¯ Jefferson at Hubbard, 7

¯ Salem at Springfield, 6

Girls tennis

¯ Warren G. Harding at John F. Kennedy, 4

¯ Lakeview at Poland, 4

¯ Liberty at Struthers, 4

¯ McDonald at Beaver Local, 4

¯ Salem at Lordstown, 4:15

Boys golf

¯ Niles at Warren G. Harding, 4

¯ Boardman at South Range, 4

¯ Lowellville at Mineral Ridge, 4

¯ Mathews at Leetonia, 4

¯ McDonald at Springfield, 3

¯ Brookfield at Kiely Cup

¯ Lordstown, Sebring at Jackson-Milton, 4:30

¯ Pymatuning Valley at Maplewood, 4

¯ Garfield at Rootstown, 3:45

Girls golf

¯ Austintown Fitch at Warren G. Harding, 4

¯ Champion at Howland, 4

¯ Boardman at Shaker Heights Laurel, 4:30

¯ Columbiana at Niles, 4

COMMENTS