Schedule

(Subject to change)

MONDAY

Girls tennis

¯ Struthers at Warren G. Harding, 11 a.m.

¯ McDonald at Poland, 4

¯ East Palestine at Lordstown, 4:15

¯ Austintown Fitch at Cardinal Mooney, 12

¯ Boardman at Ursuline, 4:30

Boys golf

¯ Warren G. Harding at Girard, 10:30 a.m.

¯ LaBrae at Crestview, 10 a.m.

¯ McDonald at Mineral Ridge, 10 a.m.

¯ Chalker, Bloomfield at Lordstown, 10 a.m.

¯ Bristol at Mathews, 10 a.m.

¯ Maplewood at Pymatuning Valley, 10 a.m.

¯ Windham at Badger, 10 a.m.

¯ Jackson-Milton at Lake Center Christian Invitational, 9 a.m.

¯ Cardinal Mooney at Kennsington Cup, 8 a.m.

¯ Louisville at Boardman, 1

Girls golf

¯ Howland at Champion, 2

¯ Austintown Fitch at Newton Falls, 2

¯ Boardman at Canfield, 1:30

¯ Mogadore Field at Garfield, 3:45

TUESDAY

Girls tennis

¯ Canfield at Warren G. Harding, 11 a.m.

¯ Laurel at Howland, 4

¯ Lakeview at Austintown Fitch, 4

¯ Mineral Ridge at Jackson-Milton, 10 a.m.

¯ Cardinal Mooney at United Local, 1

¯ Akron SVSM at Boardman, 4

Boys golf

¯ Boardman at Howland, 2

¯ Girard, Hubbard, Struthers at Niles, 4

¯ McDonald, Mineral Ridge, Cardinal Mooney at Jackson-Milton, 10 a.m.

¯ Badger at Mathews, 10 a.m.

¯ Windham at Maplewood, 10 a.m.

¯ Lordstown at Bristol, 10 a.m.

¯ Pymatuning Valley at Chalker

¯ Garfield at Berkshire Tournament, 8 a.m.

Girls golf

¯ Howland at Warren G. Harding, 11 a.m.

¯ Hubbard at Lakeview, 4

¯ Boardman at Champion, 11 a.m.

¯ Niles at Poland, 2

¯ Garfield at Portage Trails Preseason, 8:30 a.m.

WEDNESDAY

Girls tennis

¯ Warren G. Harding at Mooney, 4

¯ East Liverpool at Lordstown, 4:15

¯ Struthers at Austintown Fitch, 4

Boys golf

¯ Brookfield Invitational includes Warren G. Harding, Howland, McDonald, Girard, Hubbard, Lordstown, Maplewood, Chalker, Austintown Fitch, Cardinal Mooney, 8:30 a.m.

¯ Badger at Springfield, 1

¯ Jackson-Milton at Lowellville, 1:30

¯ South Range at Boardman, 11 a.m.

¯ Garfield at Mogadore, 10 a.m.

¯ Ashtabula St. John at Pymatuning Valley

Girls golf

¯ Warren G. Harding at Boardman, 4

¯ Howland at Poland, 9:30 a.m.

¯ Champion at Austintown Fitch, 9 a.m.

¯ Cardinal Mooney at Hubbard, 9:30 a.m.

THURSDAY

Girls tennis

¯ Cardinal Mooney at Howland, 12

¯ Struthers at McDonald, 10 a.m.

¯ Austintown Fitch at Poland, 4

¯ Boardman at North Canton Hoover, 11 a.m.

Boys golf

¯ Louisville at Howland, 2

¯ Girard at Lakeview, 10 a.m.

¯ Champion at LaBrae, 10 a.m.

¯ Brookfield at Newton Falls

¯ Niles at Poland, 4

¯ Jefferson at Hubbard, 2

¯ Mathews at Windham, 4

¯ Badger at Maplewood, 10 a.m.

¯ Chalker at Bristol, 10 a.m.

¯ Mooney at Austintown Fitch, 10 a.m.

¯ Garfield at Wise/Strayer Invitational, 8:30 a.m.

Girls golf

¯ Warren G. Harding at Champion, 1

¯ Howland at Boardman, 1:30

¯ Niles at Struthers, 4

¯ Poland at Hubbard, 11 a.m.

¯ Lake Center Christian at Garfield, 3:45

FRIDAY

Boys soccer

¯ John F. Kennedy at Girard 7

¯ Columbiana at Mineral Ridge, 7

¯ Maplewood at Lordstown, 4

¯ Painesville Harvey at Grand Valley, 7

Girls soccer

¯ John F. Kennedy at Girard, 5

¯ Niles at Hubbard, 7

¯ Maplewood at Lordstown, 6

Girls tennis

¯ Lordstown at Salem, 4:15

Boys golf

¯ Warren G. Harding at Austintown Fitch, 4

¯ Mineral Ridge, Sebring at McDonald, 10:30 a.m.

Girls golf

¯ Ashtabula Edgewood at Niles, 10 a.m.

¯ Pymatuning Valley at Conneaut, 7

SATURDAY

Volleyball

¯ Lakeview at Howland, 10 a.m.

¯ LaBrae at Cardinal triangular, 9 a.m.

¯ Lordstown at McDonald, 10 a.m.

¯ Boardman at North Canton Hoover, 12:30

Boys soccer

¯ Ursuline at Warren G. Harding, 10 a.m.

¯ Jackson-Milton at Mathews, 10 a.m.

¯ Boardman at Cardinal Mooney, 7

Girls soccer

¯ Ursuline at Warren G. Harding, 12

¯ Akron Our Lady of the Elms at Cardinal Mooney, 11 a.m.

¯ Liberty at Grand Valley, 2

Girls tennis

¯ Boardman at Cuyahoga Falls Invitational, 8:30 a.m.

Girls golf

¯ Cardinal Mooney at North Canton Hoover Midwest Classic, 1

COMMENTS