×

Northeast Inland All-District Football Team

The All-Northeast Inland District high school football teams, as selected by a media panel from the district, with height, weight and year:

Division I

FIRST TEAM

Offense

¯ Ends: Chris Kelly, Medina, 5-foot-11, 185 pounds, senior; Jake Ryan, Massillon Jackson, 6-3, 170, jr.; Khyree Woody, Canton McKinley, 5-10, 168, sr.; Jalen Ross, Canton McKinley, 6-2, 191, jr.

¯ Linemen: Ralph King, Medina, 6-3, 275, sr.; Tommy Leskovac, Austintown Fitch, 6-3, 242, sr.; Xavior Gray, Massillon Jackson, 6-9, 320, sr.; Koby Bryant, Canton McKinley, 6-0, 243, sr.; Aaron Custer, Massillon Jackson, 6-1, 250, sr.

¯ Backs: Lameir Garrett, Canton McKinley, 5-10, 191, jr.

¯ Quarterback: Alijah Curtis, Canton McKinley, 5-9, 184, sr.

¯ Kicker: Dean Sarris, Canton GlenOak, 6-0, 150, sr.

Defense

¯ Linemen: Hayden Junker, Massillon Jackson, 6-4, 235, sr.; Noah Nunn, Medina, 6-3, 220, jr.; Micha Clemson, Canton McKinley, 5-11, 219, sr.; Max Rusu, Massillon Jackson, 6-0, 335, sr.

¯ Linebackers: Maleek Cheatham, Austintown Fitch, 5-11, 177, sr.; Adrian Woliver, Stow-Munroe Falls, 6-3, 235, sr.; Dom Montalbano, Austintown Fitch, 6-0, 175, sr.

¯ Backs- Bobby Lindsey, Brunswick, 6-0, 180, sr.; Brian Pinkney, Canton McKinley, 5-10, 174, soph.; Chamber Stokes-Williams, Canton McKinley, 5-10, 182, jr.; Bryce Sheppert, Stow-Munroe Falls, 5-10, 180, sr.

¯ Punter-Trey Wright, Massillon Jackson, 5-10, 175, sr.

¯ OFFENSIVE PLAYER OF THE YEAR: Alijah Curtis, Canton McKinley

¯ DEFENSIVE PLAYER OF THE YEAR: Adrian Woliver, Stow-Munroe Falls

¯ COACH OF THE YEAR: Dan Reardon, Canton McKinley

HONORABLE MENTION

Ralph Fitzgerald, Austintown Fitch; Ryan Fischer, Medina; Tomas Rimac, Brunswick; Luke Hensley, Medina; Brian Cartwright, Stow-Munroe Falls; Paulo Gill, Stow-Munroe Falls; Jaelen Crider, Stow-Munroe Falls; Joseph Saipaia, Canton McKinley; Andrew McClellan, Canton McKinley; Logan Fisher, Massillon Jackson; Ethan Adkins, Massillon Jackson; Brice Mouton, Massillon Jackson; Randy Howard, Canton GlenOak; Chris Armstead, Canton GlenOak; D.J. Owens, Canton McKinley; Cayman Williams, Canton McKinley;

Division II

FIRST TEAM

Offense

¯ Ends: Tre’Von Morgan, Massillon Washington, 6-6, 209, sr.; Bryce Profitt, Medina Highland, 6-2, 160, jr., Mason Tipton, Akron Hoban, 6-0, 180, sr.; Tye Hunt, Uniontown Lake, 5-10, 160, sr.

¯ Linemen: Nolan Rumler, Akron Hoban, 6-4, 315, sr.; Deon Williams, Massillon Washington, 6-1, 261, sr.; Luke Vannest, North Canton Hoover, 6-4, 300, sr.; Maurice Moore, Warren G. Harding, 6-1, 270, sr.; Tino Arcuri, Boardman, 6-3, 265, sr.; Mike Carte, Barberton, 6-0, 290, sr.; Adam Luster, Massillon Perry, 5-11, 237, jr.

¯ Backs: Jamir Thomas, Massillon Washington, 6-1, 211, sr.; Jake Rogers, Medina Highland, 5-9, 170, sr.; Kay’Ron Adams, Warren G. Harding, 5-11, 195, sr.; Tyris Dickerson, Akron Hoban, 5-10, 210, sr.; Kyree Young, Barberton, 6-2, 195, soph.

¯ Quarterback: Connor Ashby, North Canton Hoover, 6-1, 170, soph.; Dylan Dagley, Wooster, 5-10, 180, sr.; Robby Levak, Macedonia Nordonia, 5-11, 200, sr.

¯ Kicker: Joe Stoll, Wooster, 6-1, 205 sr.

Defense

¯ Linemen: Simahjay Warfield, Warren G. Harding, 5-11, 320, sr.; Alex Huzicka, Boardman, 6-3, 240, sr.; Kionnie Dukes, Barberton, 6-1, 250, sr.; Joe Michalowicz, Akron Hoban, 6-3, 265, sr.; Vinny Sciury, Massillon Perry, 6-5, 260, jr.

¯ Linebackers: Jarin Curtis, Massillon Perry, 5-9, 210, sr.; Mason McMillen, Wadsworth, 6-0, 206, sr.; Jack Grice, Wadsworth, 6-0, 205, jr. Gavin Krska, Barberton, 6-0, 190, sr.; Quinten Howell, Hudson, 6-1, 215, sr.; Kyshad Mack, Massillon Washington, 6-1, 192, sr.

¯ Backs: Dean Clark, Massillon Washington, 6-1, 196, sr.; DeaMonte Trayanum, Akron Hoban, 6-0, 215, jr.; Alec Miller, Wadsworth, 6-3, 195, sr.; Nyles Beverly, Macedonia Nordonia, 6-0, 185, sr.; Matt Salopek, Akron Hoban, 6-2, 210, sr.; Max Turner, Massillon Washington, 6-0, 179, sr.

¯ Punter: Porter Wilson, Copley, 6-5, 195, sr.

¯ OFFENSIVE PLAYER OF THE YEAR: Jamir Thomas, Massillon Washington

¯ DEFENSIVE PLAYERS OF THE YEAR: DeaMonte Trayanum, Akron Hoban; Mason McMillen, Wadsworth

¯ COACHES OF THE YEAR: Steve Arnold, Warren G. Harding; Nate Moore, Massillon Washington; Tim Tyrrell, Akron Hoban

SECOND TEAM

Offense

¯ Ends: Drew Johnson, North Canton Hoover, 5-8, 160, jr.; Caden Clark, Akron Hoban, 6-5, 255, jr.; Julius Jones, Macedonia Nordonia, 5-11, 165, sr.; Carson Risher, Wadsworth, 5-11, 181, sr.

¯ Linemen: Jaquahn McIntosh, Warren G. Harding, 6-0, 280, sr.; Jacob Petit, Akron Hoban, 6-1, 265, sr.; Jake Burns, Wooster, 6-2, 285, jr.; Justin Gaddis, Massillon Washington, 5-9, 242, sr.; David Rhodes, Uniontown Lake, 6-1, 245, jr.; Bill Wolford, Kent Roosevelt, 6-3, 260, sr.

¯ Backs: Adam Griguolo, North Canton Hoover, 5-10, 185, jr.; Brock Snowball, Wadsworth, 6-0, 211, sr.; Dom Loparo, Wadsworth, 5-9, 175, jr.; Porter Flinn, Green, 5-6 175, jr.; Cameron Martin, Uniontown Lake, 5-11, 215, sr.

¯ Quarterback: Aidan Longwell, Massillon Washington, 6-1, 171, jr.; Trey Shaffer, Wadsworth, 6-1, 181, jr.

¯ Kicker: Evan Wiehe, Macedonia Nordonia, 6-0, 170, sr.;

Defense

¯ Linemen: Jack Kohmann, Medina Highland, 5-11, 195, sr.; Rashad Jones-Land, Twinsburg, 6-1, 210, sr.; Aiden Malencheck, Twinsburg, 6-5, 240, sr.; Hunter Wantz, Massillon Washington, 5-9, 270, sr.; Nick Rothaermel, Kent Roosevelt, 6-2, 215, jr.

¯ Linebackers: Kareem Hamdan, Boardman, 5-7, 190, sr.; Jack Myers, Medina Highland, 5-10, 165, sr.; Santino Fox, Barberton, 5-10, 170, sr.; Brayden Taylor, Wooster, 6-2, 215, jr.; Kameron Simpson, Massillon Washington,5-10, 198, sr.; Noah Collins, Uniontown Lake, 5-10, 190, sr.

¯ Backs: A.J. Vega, North Canton Hoover, 6-1, 180, sr.; Brendan O’Donnell, Macedonia Nordonia, 5-10, 150, sr.; Jake Herbert, Wadsworth, 5-9, 166, sr.; Spencer Hutchison, Barberton, 6-0, 180, sr.; Devin Hightower, Akron Hoban, 6-1, 205, jr.

¯ Punter: Jacob Branham, Akron Hoban, 6-1, 175, sr

HONORABLE MENTION

Quan Easterling, Akron Hoban; Shane Hamm, Akron Hoban; Marcus Saahir, Akron Hoban; Jaden Baxter, Akron Hoban; Damon Ollison, Akron Hoban; LaFette Johnson, Akron Firestone; Josh Mitchell, Akron Firestone; Anthony Humphrey, Akron Firestone; George Rozier, Akron Firestone; Trevor Pittman, Akron Ellet; Christian Whack, Akron Ellet; Andrew Bordenkircher, Akron Ellet; David Haverstick, Akron Ellet; LaMont Evans, Akron Kenmore-Garfield; Ryan Watkins, Barberton; Jordon Hayden, Barberton; Nick Plucinski, Barberton; Kaeleb Vega, Barberton; Charlie Hornacek, Barberton; Collin McConahy, Macedonia Nordonia; Ryan Lee, Macedonia Nordonia; Aidan Bell, Macedonia Nordonia; Jordan Jones, Macedonia Nordonia; Collin Flynn, Macedonia Nordonia; Dylan Schneider, Macedonia Nordonia; Brandon Kresak, Twinsburg; James Besett, Twinsburg; Nick Baker, Twinsburg; Adam Van de Motter, Twinsburg; Devin Prude, Copley; Tyler Lenke, Copley; Tyson Durant, Copley; Ty Vassalotti, Cuyahoga Falls; Kage Williams, Green; Che Trevena, Boardman; Ja’Kari Salter, Warren G. Harding; Zach Marinello, Wooster;Brady Ludewig, Hudson; Sean McStay, Hudson; Nathan Slater, Hudson; Michael Caniglia, Hudson; Brady Linder, Medina Highland; Joey Hammond-Johnson, Medina Highland; Jack McGinty, Medina Highland; Matt Gabel, Wadsworth; Brett Randolph, Wadsworth; Logan Egleston, Wadsworth; Michael O’Horo, Boardman; Caden Basham, Massillon Perry; Max Millin, Massillon Perry; Frank Sciury, Massillon Perry; Dom Vinas, Massillon Perry; Mason Norris, Massillon Perry; J.R. Ruppert, North Canton Hoover; Jonah Cline, North Canton Hoover; Ben Wyatt, North Canton Hoover; Camden Boarman, Uniontown Lake; Jared Sanders, Uniontown Lake; David Harbaugh, Uniontown Lake; Tommy Cummings, Cuyahoga Falls Walsh Jesuit;

Zach Hilliard; Alex Payiavlas, Warren G. Harding; Jayden Ballard, Massillon Washington; Benjamin Krichbaum, Massillon Washington; Tyree Broyles, Massillon Washington; Jory Mattox, Massillon Washington; Cam Fast, Wooster; Dalton Powers, Wooster

Division III

FIRST TEAM

Offense

¯ Ends: Matt Buser, Richfield Revere, 5-9, 185, sr.; Josh Jones, Akron St. Vincent-St. Mary, 5-10, 165, sr.; Blane Himmelheber, Alliance Marlington, 6-0, 175, sr.; Jared Mathie, Louisville, 6-0, 202, sr.

¯ Linemen: Ryan Smith, Medina Buckeye, 6-3, 270, sr.; Jarod Tincher, Canfield, 6-2, 280, sr.; Jacob Lyons, Beloit West Branch, 6-3. 255, sr.; Ben Christman, Richfield Revere, 6-6, 300, soph.; Robert White, Akron East, 6-1, 315, sr.; Luke Pritchett, Ravenna, 5-9, 230, jr.

¯ Backs: Sonny Ray Jones II, Ravenna, 5-11, 180, sr.; Rob Savin, Niles McKinley, 5-10, 190, sr.; Tyler Scott, Norton, 6-1, 170, jr.; Max Hartline, Louisville, 5-11, 183, sr.

¯ Quarterback: Colin McNamara, Aurora, 6-1, 195, sr.; Sam Seeker, Tallmadge, 6-2, 195, sr.; Kyre Williams, Akron East, 5-11, 195, sr.

¯ Kicker-Sam Webster, Richfield Revere, 5-10, 205, sr.

Defense

¯ Linemen: Nate Clingan, Lodi Cloverleaf, 6-1, 260, sr.; PJ Hallof, Canfield, 6-3, 230, sr.; Dee’Arius Reese, Akron East, 6-2, 280, sr.; Aaron Maley, Alliance, 5-10, 200, sr.

¯ Linebackers: Dom Monaco, Medina Buckeye, 6-3, 205, sr.; Colin Hritz, Canfield, 5-10, 175, sr.; Bangally Kamara, Akron East, 6-3, 195, jr.; Blake Jones, Norton, 6-0, 185, sr.; Cameron Cox, Alliance 6-3, 210, sr.

¯ Backs: Anthony Watkins, Medina Buckeye, 5-11, 170 sr.; Richie Eyre, Tallmadge, 5-9, 180, sr.; Deshawn Jones, Akron East, 5-11, 175, jr.; Graham Aldredge, Aurora, 6-3, 180, sr.

¯ Punter: Bryce Zuppe, Louisville, 6-0, 183, sr.

¯ OFFENSIVE PLAYER OF THE YEAR: Kyre Williams, Akron East

¯ DEFENSIVE PLAYER OF THE YEAR: Bangally Kamara, Akron East

¯ COACH OF THE YEAR: Kevin Pollock, Norton

SECOND TEAM

Offense

¯ Ends: Matt Zaremski, Canfield, 6-0, 180, sr.; Davis Burick, Louisville, 6-2, 201, jr.; Austin Hinzman, Akron Coventry, 6-2, 180, sr.;

¯ Linemen: Jake Kemp, Lodi Cloverleaf, 6-1, 260, sr.; Ryan Hutzell, Ravenna, 6-3, 245, sr.; Tyler Klutts, Norton, 6-1, 200, sr.; Justin Lovell, Aurora, 6-0, 180, sr.; Garrett Young, Alliance Marlington, 6-2, 270, sr.

¯ Backs: Mehlyn Clinkscale, Canfield, 6-1, 180., sr.; Romeo Felton, Akron East, 5-6, 170, jr.; Terrance Keyes Jr., Akron St. Vincent-St. Mary, 5-11, 190, jr.; Thomas Caserta, Beloit West Branch, 5-9, 155, sr.

¯ Quarterback: Brody Stallings, Lodi Cloverleaf, 5-9, 185, jr.; Colton Jones, Louisville, 5-11, 185, jr.; C.J. Greiner, Alliance Marlington, 6-1, 180, jr.

¯ Kicker: Kyle Obly, Aurora, 5-11, 170, sr.

Defense

¯ Linemen: Logan Schulz, Medina Buckeye, 6-4, 225, sr.; Tariq Williamson, Akron East, 6-3, 215, jr.; Anthony Ward, Akron St. Vincent-St. Mary, 6-2, 200, sr.; Jaheim Peake, Akron St. Vincent-St. Mary, 6-1, 170, jr.; Jason Goard, Louisville, 6-5, 241, jr.; Nick Oldfield, Alliance, 6-3, 230, jr.

¯ Linebackers: C.J. Jones, Ravenna, 5-7, 188, sr.; Jack Arnold, Aurora, 6-2, 205, sr.; Mike Yamokoski, Tallmadge, 5-10, 195, sr.; Nick Llewellyn, Akron St. Vincent-St. Mary, 5-11, 160, sr.; Jumacius Portis, Akron St. Vincent-St. Mary, 6-0, 220, soph.; Colton Kerns, Alliance Marlington, 5-9, 180, sr.

¯ Backs: Jake Whittenberger, Canfield, 5-11, 165, sr.; Jesse Rastetter, Beloit West Branch, 5-10, 185, sr.

¯ Punter: Ian Kristan, Canfield, 6-2, 195, sr.

HONORABLE MENTION

Maverick Pugh, Louisville; Dillon Rebuck, Louisville; Noah Durst-Hawkins, Alliance; Travis Wainuskis, Alliance Marlington; AJ Barner, Aurora; John Papesh, Aurora; Andrew Arnold, Akron Coventry; Kaleb Shank, Akron Coventry; Turner Mesko, Akron Coventry; David Mays, Niles McKinley; Adam McGinnis, Niles McKinley; Michael Wilson, Howland; Tyson Senevoravong, Akron Springfield; Luke Chapman, Akron Springfield; Dom Woodall, Akron Springfield; Derell Glover, Akron East; Richtell McCallister, Akron East.; Marlon Lee, Akron East; Emil Jackson, Akron East; Daiiyon Somerville, Akron East; Johnathan Taylor, Akron North; (*ABJ); Jack Knox, Akron St. Vincent-St. Mary; Savion Washington, Akron St. Vincent-St. Mary; Matt Grayem, Richfield Revere; Brandon Trocano, Richfield Revere; Nate Klonowski, Richfield Revere; Jesse Kanatzar, Tallmadge; Jason Grassie, Tallmadge; Evan Teeling, Tallmadge; Kaleb Kiss, Norton; Andrew Kozak, Norton; Hank Miller, Norton; Clay Crawford, Norton; Logan Steppenbacker, Medina Buckeye; Jacob Doerge, Medina Buckeye; Michael Knoll, Medina Buckeye; Logan Henderson, Lodi Cloverleaf; Joey Judson, Lodi Cloverleaf; John Manzuk, Lodi Cloverleaf

Division IV

FIRST TEAM

Offense

¯ Ends: Nicholas Malito, Girard, 6-3, 170, jr; Aidan Warga, Girard, 5-10, 160, sr.; Marquan Herron, Young. East, 5-11, 155, jr.

¯ Linemen: Haeden Gump, Girard, 6-5, 250, jr.; Reese Best, Hubbard, 6-1, 280, jr.; Kyle Jornigan, Young. Cardinal Mooney, 6-5, 325, sr.; Terrance Yeboah, Young. East, 6-2, 260, sr.; Winford Dowdy Jr., Akron Buchtel, 6-5, 300, sr.

¯ Backs: Tre Tucker, Cuyahoga Falls CVCA, 5-10, 175, sr.; Evan Reinhart, Mogadore Field, 5-11, 190, jr.; Krys Riley-Richardson, Streetsboro, 6-1, 225, jr.; Kaleb Wright, Ravenna Southeast, 5-9, 160, jr.

¯ Quarterback: Mark Waid, Girard, 6-3, 215, sr.; Davion Daniels, Hubbard, 6-1, 175, sr. Mychael Leno, Akron Buchtel, 6-2, 215, sr.

¯ Kicker: Andrew Sway, Streetsboro, 6-1, 190, jr.

Defense

¯ Linemen: Jack DelGarbino, Girard, 6-2, 265, sr.; Cheriff Jamison, Young. Cardinal Mooney, 6-3, 235, sr.; Chris Fitzgerald, Young. East, 5-11, 270, sr.; Scott Campbell, Poland, 6-5, 240, sr.; O’Rell Williams, Akron Buchtel, 5-10, 220, Sr.

¯ Linebackers: Ethan Wright, Ravenna Southeast, 5-10, 195, sr.; Lukas Mosora, Hubbard, 5-8, 190, sr.; Luke Fulton, Young. Cardinal Mooney, 6-3, 225, sr.; Eric Shipsky, Poland, 6-1, 205, sr.; Colton Weber, Canal Fulton Northwest, 5-8, 180, jr.; Ben Lahoski, Peninsula Woodridge, 6-0, 185, jr.

¯ Backs: JaQuan Odem, Hubbard, 5-8, 150, sr.; Delshawn Petroskey, Young. East, 5-11, 175, so.; Luke Pipala, Young. Ursuline, 6-1, 190, sr.; Turner Johnson, Salem, 6-0, 164, Sr.; Luke Fennell, Canal Fulton Northwest, 6-1, 180, sr.; Bradley Goodyear, Peninsula Woodridge, 6-1, 185, sr.

¯ Punter: Anthony Fire, Young. Cardinal Mooney, 6-3, 180, sr.

¯ OFFENSIVE PLAYER OF THE YEAR: Mark Waid, Girard

¯ DEFENSIVE PLAYERS OF THE YEAR: Lukas Mosora, Hubbard; Luke Fennell, Canal Fulton Northwest

¯ COACH OF THE YEAR: Brian Marrow, Young. East

SECOND TEAM

Offense

¯ Ends: Aiden Hall, Struthers, 6-1, 170, soph.; Terrance Davis, Girard, 6-3, 165, sr.; Nico Marchionda, Young. Cardinal Mooney, 5-9, 170, sr.; Martavien Johnson, Akron Buchtel, 5-10, 170, soph.;

¯ Linemen: Anthony Shaffer, Hubbard, 6-7, 290, sr.; Marcel Walker, Struthers, 6-2, 275, jr.; Joe Bednarik, Hubbard, 6-2, 295, jr.; Jake Volich, Struthers, 6-1, 270, jr.; Tanner Jones, Canal Fulton Northwest, 5-10, 220, jr.; Richie Fisher, Peninsula Woodridge, 6-2, 250, jr.

¯ Backs: Jason Santisi, Young. Cardinal Mooney, 6-0, 190, sr.; Daivon Jones, Young. Ursuline, 5-10, 175, jr.; Robert Young-Jones, Akron Buchtel, 6-0, 180, soph.

¯ Quarterback: John Murphy, Young. Cardinal Mooney, 6-0, 190, sr.; JD Hall, Struthers, 6-0, 185, sr.

¯ Kicker: Tanner Laughhorn, Peninsula Woodridge 6-0, 160, sr.

Defense

¯ Linemen: Blaine Spires, Young. East, 6-1, 225, sr.; Dawan Martin, Young. East, 6-3, 230, sr.; Andrew Douglas, Streetsboro, 6-0, 235, jr.; Remington McClung, Canton Fulton Northwest, jr.; Ricky Good, Akron Buchtel, 6-2, 270, jr.; Brock Simmons, Cuyahoga Falls CVCA, 6-4, 210, sr.

¯ Linebackers: Tony Crish, Lakeview, 6-0, 200, sr.; Robbie Sarginger, Salem, 6-0, 219, Sr.; Noah Bishop, Cuyahoga Falls CVCA, 6-0, 190, sr.

¯ Backs: Adrian Brown, Struthers, 6-0, 170, jr.; Jamil Bannister, Girard, 6-0, 175, sr.; Marcus Finkley, Young. East, 5-10, 176, sr.; Chandler Proctor, Ravenna Southeast, 5-9, 145, jr.; Aaron Spooney, Akron Buchtel, 5-10, 180, jr.

¯ Punter: Dylan West, Akron Buchtel, 5-8 150, soph.

HONORABLE MENTION

Zayir Keen, Akron Buchtel; DJ Snyder, Peninsula Woodridge; Hunter Grant, Peninsula Woodridge; Josh Junko, Cuyahoga Falls CVCA; Jack Bova, Cuyahoga Falls CVCA; Breslin Walker, Cuyahoga Falls CVCA; Jacob Decatur, Cuyahoga Falls CVCA; Jordan Decatur, Cuyahoga Falls CVCA; Geo’Vonni Washington, Young. East; Mike Hall, Streetsboro; James Phillips, Young. Ursuline; Carson Ryan, Struthers; Brandon Serrano, Struthers; Michael Bolevich, Ravenna Southeast; Carter Baumberger, Mogadore Field; Dakota Whitt, Lakeview; Mark Jones, Hubbard; Seth Jones, Hubbard; Shannon Slovesko, Hubbard; De’Ontae Williams, Canton South; Remington McClung, Canal Fulton Northwest; Isaiah Grossnickle, Canal Fulton Northwest; Cade Compolito, Salem; Matt Castles, Salem.

Division V

FIRST TEAM

Offense

¯ Ends: Charlie Henegar, Doylestown Chippewa, 6-0, 165, sr.; Tyler Davis, Wooster Triway, 6-2, 180, so.; Tyler Stephens, LaBrae, 6-5, 210, sr.

¯ Linemen: Mitchell Young, Sullivan Black River, 5-11, 230, sr.; Dylan Wilson, Garrettsville Garfield, 6-5, 240, sr.; Christian Harrell, Doylestown Chippewa, 6-3, 285, sr.; Ron Stewart, Massillon Tuslaw, 6-1, 215, sr.; Tyler Dolak, South Range, 6-3, 305, sr., Sam Hettich, Akron Manchester, 6-4, 260, sr.; Dominic Perry, Columbiana Crestview, 6-2, 293, Sr.

¯ Backs: Marquael Parks, Orrville, 5-8, 150, so.; Brier Marthey, Massillon Tuslaw, 5-8, 170, jr.; Ethan Wright, Akron Manchester, 6-1, 185, jr.

¯ Quarterback: Kent Wolford, LaBrae, 6-1, 215, sr.; Parker Sherry, East Palestine, 5-10, 190, Sr.

¯ Kicker: Cain Duskey, Orrville, 5-10, 160, sr.

Defense

¯ LinemenL Jake Loar, Massillon Tuslaw, 6-2, 200, sr.; Shane Smith, West Salem Northwestern, 6-2, 230, sr.; Eric Geiser, Apple Creek Waynedale, 6-5, 200, sr.; Alex Merwin, Wooster Triway, 5-9, 200, jr.; Burl Pumphrey, Orrville, 6-0, 250, sr.; Mitch Battiest, Mantua Crestwood, 6-2, 225, sr.; Anthony Czap, Canfield South Range, 5-10, 210, jr.;

¯ Linebackers: Ben Summers, Orrville, 6-1, 220, sr.; Riley McCleary, LaBrae, 5-11, 175, sr.; Hunter Foster, Akron Manchester, 5-8, 170, jr.; Logan Slutz, Navarre Fairless, 6-2, 195, jr.

¯ Backs: Jason Suppan, Orrville, 6-2, 180, sr.; Dylan Johnson, Canton Central Catholic, 6-2, 170, sr.; Austin Beck, Canton Central Catholic, 5-9, 150, jr.; Chris Hager, Mantua Crestwood, 6-1, 189, sr.; Walton Allie, LaBrae, 6-3, 180, sr.

¯ Punter: Jack Laney, Navarre Fairless, 6-4, 180, sr.

¯ OFFENSIVE PLAYERS OF THE YEAR: Marquael Parks, Orrville; Ethan Wright, Akron Manchester

¯ DEFENSIVE PLAYER OF THE YEAR: Riley McCleary, LaBrae

¯ COACH OF THE YEAR: Doug Davault, Orrville

SECOND TEAM

Offense

¯ Ends: Dylan Huff, Columbiana Crestview, 6-3, 180, Sr.; Dominic Posey, East Palestine, 6-1, 206, Sr.; Manny Siders, West Salem Northwestern, 6-0, 180, jr.

¯ Linemen: Camden Cormany, Orrville, 6-0, 245, sr.; James Raber, Apple Creek Waynedale, 6-3, 350, jr.; Jake Baker, Akron Manchester, 5-10, 180, sr.; Cameron Johnson, Canton Central Catholic, sr.; Sean Sweet, Mantua Crestwood, 6-5, 280, jr.; Ethan Roman, Garrettsville Garfield, 6-0, 260, jr.

¯ Backs: Jarrod Peters, Garrettsville Garfield, 6-0, 210, jr.; Tre Petty, Doylestown Chippewa, 5-11, 185, sr.; Colton Stoneman, LaBrae, 5-8, 175, sr.; Connor Hrubik, Garrettsville Garfield, 6-0, 165, jr.

¯ Quarterback: Logan Domer, Orrville, 6-0, 165, sr.; Isaac Allegretto, Canfield South Range, 6-0, 180, jr.; J.J. Cline, West Salem Northwestern, 6-2, 200, jr.

¯ Kicker: Daniel Dietrich, West Salem Northwestern, 5-9, 190 sr.

Defense

¯ Linemen: Ben Amstutz, Orrville, 6-1, 175, jr.; Mark Long, Canton Central Catholic, sr.; Ryan Agler, Wooster Triway, 5-10, 210, sr.

¯ Linebackers: Alex Vormelker, Sullivan Black River, 5-9, 190, sr.; Clayton Baglia, Doylestown Chippewa, 5-9, 170, sr., Gaven Kinsey, Akron Manchester, 5-8, 150, sr.; Michael Paljich, Akron Manchester, 6-0, 180, sr.

¯ Backs: Benton Tennant, LaBrae, 5-8, 165, sr.; Donoven Hall, Orrville, 5-7, 160, sr.; Travis Cochran, West Salem Northwestern, 5-11, 170, jr.; Trent Jakacki, Mantua Crestwood, 5-11, 140, soph.

¯ Punter: Derek Reber, Apple Creek Waynedale, 6-3, 200, sr.;

HONORABLE MENTION

AJ Johnson, Akron Manchester; Spencer Constable, Sullivan Black River; Caleb Simonson, Sullivan Black River; J.T. Armstrong, Sullivan Black River; Corlin Armour Smith, Canton Central Catholic; Brady Wickham, Navarre Fairless; Logan Schafer, Navarre Fairless; Carter Mast, Champion; Andrew Yanssens, Columbiana Crestview; Stephen Barr, Columbiana Crestview; Mike Makowski, Massillon Tuslaw; Kyle Ryder, Massillon Tuslaw; Jake Zollinger, Doylestown Chippewa; Cole Thompson, Doylestown Chippewa; Nathan Shaw, Apple Creek Waynedale; Jake Phillips, Orrville; Hal Huber, West Salem Northwestern; Tanner Carlson, West Salem Northwestern; Gabe Dieringer, Wooster Triway

Division VI

FIRST TEAM

Offense

¯ Ends: Jack Steger, Rootstown, 6-2, 210, sr.; Quinn Hiles, Creston Norwayne, 6-2, 180, sr.; Cam Grodhaus, Salineville Southern, 6-0, 180, Jr.

¯ Linemen: Ryan Boyle, Rootstown, 5-9, 220, sr.; Logan Marshall, McDonald, 5-9, 275, sr.; Zach Nolf, McDonald, 5-9, 220, sr.; Ben Chaszeyka, Springfield Local, 6-2, 268, sr.; Rhett Brodie, Mogadore, 6-3, 195, sr.; Cade Raudebaugh, Creston Norwayne, 6-2, 280, sr.: Erik Hopfenziz, Columbiana, 6-3, 193 Sr.

¯ Backs: Gavin Christy, Mogadore, 5-10, 190, sr.; Alex Cintron, McDonald, 5-7, 165, sr.; Luke Snyder, Springfield Local, 5-7, 175, sr.; Logan Moyer, Creston Norwayne, 6-2, 230, sr.

¯ Quarterback: Brannon Brungard, Springfield Local, 5-11, 180; sr.; Luke Rosato, Mogadore, 5-10, 165, sr.

¯ Kicker: Alec Bender, Loudonville, 5-8, 160, sr.

Defense

¯ Linemen: Logan Penix, Mogadore, 5-10, 230, sr.; Tristan Herman, Rootstown, 6-0, 250, sr.; Mike Garn, Jeromesville Hillsdale, 6-5, 205, sr.; Nate Dean, McDonald, 5-9, 265, sr.; Brycen Jackson, Berlin Center Western Reserve, 6-0, 230, sr.; Mason Taylor-Loyd, Loudonville, 5-9, 170, jr.

¯ Linebackers: Ty Williams, Jeromesville Hillsdale, 6-1, 200, so.; Zach Gray, McDonald, 6-1, 190, sr.; Ali Hammond, McDonald, 6-1, 225, sr.; Shane Eynon, Springfield Local, 6-3, 213, sr.; Zach Stouffer, Springfield Local, 5-10, 187, sr.; Brice Swindall, Loudonville, 5-10, 185, sr.;

¯ Backs: Josh Celli, McDonald, 5-9, 165, sr.; Ethan Antram, Hanoverton United, 5-11, 175, sr.; Jayce Sloan, Salineville Southern, 6-0, 170, Jr.; Bryce Hall, Creston Norwayne, 5-10, 140, sr.

¯ Punter: David Massaro, Smithville, 6-0, 185, sr.

¯ OFFENSIVE PLAYER OF THE YEAR: Alex Cintron, McDonald

¯ DEFENSIVE PLAYER OF THE YEAR: Mike Garn, Jeromesville Hillsdale

¯ COACH OF THE YEAR: Matt Adorni, Mogadore

SECOND TEAM

Offense

¯ Ends: Cameron Tucker, McDonald, 6-1, 175, jr.; Todd Henning, Berlin Center Western Reserve, 5-8, 155, jr.; Chase Franken, Columbiana, 5-10, 158, Jr.;

¯ Linemen: Nick Reeves, Mogadore, 5-11, 195, sr.; Mark Bachman, Creston Norwayne, 6-0, 260, sr.; Owen Stoudmire, Creston Norwayne, 6-1, 310, so.; Logan Klicman, Rootstown, 6-0, 220, sr.

¯ Backs: Adam Gatrell, Berlin Center Western Reserve, 6-1, 200, sr.; Garrett Smith, Jeromesville Hillsdale, 5-8, 165, sr.; Tyler Briggs, Brookfield, 5-10, 225, jr.; Gavin Schlaubach, Rootstown, 5-11, 175, jr.;

¯ Quarterback: Migel Burgess, Liberty, 6-0, 160, jr.; Clay Harvey, Creston Norwayne, 5-7, 180, sr.; Scott Steger, Rootstown, 6-2, 210, sr.

¯ Kicker: Cody Wise, Berlin Center Western Reserve, 6-0, 180, sr.

Defense

¯ Linemen: Raysean Hicks, Campbell Memorial, 6-3, 250, sr.; Caleb Quinn, Berlin Center Western Reserve, 6-5, 205, sr.; Landon Baker, Hanoverton United, 6-3, 180 sr.

¯ Linebackers: Zachary Coman, Liberty, 6-2, 205, sr.; Cameron Durig, Berlin Center Western Reserve, 5-10, 165, jr.; River Pappas, Salineville Southern, 5-9, 220, Sr.; Ameer Cunningham, Creston Norwayne, 6-1, 200, so.; Briar Funk, Jeromesville Hillsdale, 6-2, 210, jr.

¯ Backs: Alex Becker, Jeromesville Hillsdale, 6-0, 190, sr.; Jimmy Mayberry, Berlin Center Western Reserve, 5-10, 165, jr.; Kaleb Tilton, Smithville, 5-11, 165, sr.; Tyler McFadden, Jeromesville Hillsdale, 6-4, 180, sr.; Justin Pryor, Loudonville, 5-10, 160, sr.; Preston Rapczak, Newton Falls, 6-2, 195, sr.;

¯ Punter: Nathan Chiclowe, Mineral Ridge, 5-10, 215, sr.

HONORABLE MENTION

Dylan Jones, Mogadore; Ryan Slavenn, Berlin Center Western Reserve; Ivan Howard, Newton Falls; Chandler Keener, Smithville; Alec Eldridge, Loudonville; Chase Tackett, Smithville; Garrett Goodwin, Jeromesville Hillsdale; Gavin Clark, Jeromesville Hillsdale; Dominick Roper, Creston Norwayne; Coen Haven, Creston Norwayne; Kameron Thomas, Liberty; Jacob Wright, Newton Falls; Gage Emery, Brookfield; Brandon Jarvis, Berlin Center Western Reserve; Jarid Armeni, Campbell Memorial; Raysean Hicks, Campbell Memorial; Bodey Kiko, Hanoverton United; Brady Leyman, Hanoverton United; Hunter Morris, Salineville Southern; Jakob Cross, Columbiana; Joe Bable, Columbiana.

Division VII

FIRST TEAM

Offense

¯ Ends: Jordan Trowers, Young. Valley Christian, 6-1, 185, sr.; Ethan Hartley, Ashland Mapleton, 5-10, 180, so.; Tyler Collins, Windham, 6-2, 213, sr.

¯ Linemen: Earl Hill, JFK, 6-4, 290, jr.; Austin Sanders, Ashland Mapleton, 6-8, 235, sr.; Chase Saunders, Rittman, 6-0, 206, jr.; Kosta Dimos, East Canton, 6-0, 200, sr.; Calvin Harvey, Windham, 6-1, 210, sr.

¯ Backs: Phillip Maiorca, Windham, 5-6, 140, sr.; Issac Hadley, JFK, 6-0, 225, sr.; Logan Regal, Southington Chalker, 6-1, 185, jr.; Altwjuan Beck-Lindsey, Young. Valley Christian, 5-9, 195, sr.

¯ Quarterback: Logan Pharmer, Ashland Mapleton, 5-9, 165, sr.; Milan Square, Young. Valley Christian, 6-5, 195, sr.

¯ Kicker: Bryce Posten, Rittman, 6-2, 175, sr.

Defense

¯ Linemen: Terell Walker, Young. Valley Christian, 6-6, 280, sr.; Travis DuBois, Ashland Mapleton, 6-3, 200, jr.; Elijah Yoder, East Canton, 5-9, 200, sr.; Jeff Lovett, Windham, 6-4, 325, sr.

¯ Linebackers: Cameron Hollobaugh, Warren JFK, 6-0, 180, so.; Will Enyeart, Lowellville, 5-10, 205, sr.; Jimmy Harper, North Jackson Jackson-Milton, 5-10, 185, Sr; Adam Shadd, Ashland Mapleton, 5-10, 180, sr.; Tyler Davis, Rittman, 5-7, 175, sr.; Colton VanVoorhis, East Canton, 6-1, 210, sr.; Mason Angle, Windham, 6-3, 230, jr.

¯ Backs: Sean Lengyel, North Jackson Jackson-Milton, 5-10, 170. So.; Gage Scurlock, Ashland Mapleton, 5-9, 150, jr.; Sevi Garza, Rittman, 5-10, 180, so.; Cody Vacco, East Canton, 6-3, 180, sr.

¯ OFFENSIVE PLAYER OF THE YEAR: Logan Pharmer, Ashland Mapleton

¯ DEFENSIVE PLAYER OF THE YEAR: Cody Vacco, East Canton

¯ COACH OF THE YEAR: Rob Mahaney, Ashland Mapleton

HONORABLE MENTION

Melvin Neail, Young. Valley Christian; Bryce Davis, North Jackson Jackson-Milton; Connor Stuart, Rittman; Alex Hernandez, Warren JFK; Jakob Fay, North Jackson Jackson-Milton; Aaron Landis, North Jackson Jackson-Milton; Jacob Baker, Southington Chalker; Jordan Edmondson, Warren JFK; Joe Ballone, Lowellville; Adam Jarrett, Dalton; Cobe Cernuto, Southington Chalker; Aidan Ricks, Southington Chalker; Tyler Piontkowski, Vienna Mathews; Christian Marantis, Warren JFK; Dyllen Gibbs, North Jackson Jackson-Milton; Adam Bidlack, Dalton; Harrison Lay, North Jackson Jackson-Milton; Josh Hammond, Sebring McKinley; Jaden Schlabach, Dalton; Blake Eye, Windham; Drew Myers, East Canton; Wyatt Deutschman, East Canton; Michael Mareno, East Canton; Evan Appleby, Louisville St. Thomas Aquinas; Connor Hicks, Leetonia; Brock Simpson, Leetonia; Brice Blackburn, Lisbon David Anderson; Sean Preston, Lisbon David Anderson; Derrick Suggs, Wellsville; Darien Suggs, Wellsville.

Dylan Walsh, Rittman; Garrett Hartley, Ashland Mapleton; Dillon Kerns, Ashland Mapleton; Andrew Ramseyer, Dalton

NEWSLETTER

Today's breaking news and more in your inbox

I'm interested in (please check all that apply)
     

COMMENTS

Starting at $4.62/week.

Subscribe Today