×

HONOR ROLLS

HUBBARD HIGH

First Nine Weeks

(* denotes all A’s)

FRESHMEN

Lucas Adduci*

Alexis Adkins*

Haley Arceneaux

Justin Auth

Emily Baker-McCullough

Timiya Caffey

Melody Castner*

Dominic Colella

Anthony Corrin

Michael Curran*

Samantha Daff

Davion Daniels

Lily Darr*

Erika DePoy*

Mario Eusanio

Allison Femia*

Daniel Ferris

Kyleigh Finamore*

Claudia Flowers*

Jeremy Flynn*

Robert Gessler

Paige Haynie

Kelsey Horkey

Jenna Kelver

Emily King*

Lillian Kish*

Maximillan Korenyi-Both*

Elizabeth Krinos*

Abigail Long*

Emily Lowry

Derek Matricardi

William McCarthy

Madison McGowan

Hannah Moffitt*

Alexandria Moore

Lukas Mosora*

Chelsea Murphy

Mathew Ondo*

Matthew Osborne

Benton Pasku*

Samantha Phibbs

Adria Powell*

Dylan Rhodes

Melissa Rich

Savannah Riggleman*

Hannah Roose

Chloe Ryhal

Skylar Sakonyi*

Dominic Scarvel

Bayley Shaffer

Alexander Sinopoli

Lillian Sinopoli*

Ryan Sinopoli

Mikayla Smith

Megan Spain

Leslie Summers*

Travis Swartz

Jamie Thomson*

Cailey Tingler*

Kelsey Tingler*

Kenna Tingler

Brandi Valley

Michael VanSuch*

Alexis Ward

Maya Weser

Trinity Wess

Darcy Young

SOPHOMORES

Madison Baker

Alexandria Begeot

Taylor Begeot*

Hannah Best

Olivia Bevan

Brigid Burdette*

Morgan Carlo*

Chelsea Chaibi

Jared Christy

Mickaley Chufo

Alexis Cobbin

Harrison Cover*

Isaac Coxson*

Jordyn Davidson

Morgan Diefenderfer

Brianna Doss

Victoria Edelston

Noah Eicheldinger*

James Ellcessor*

Claire Gagliardi*

Ryan Gealy

Ashligh George

Marlee Granger

Ryan Halavick

Timothy Herberger*

Chandley Hodge

Kyla Jackson

Adrianna Jarvis

Jacquelyn Keslar*

Devin Lewis*

Amber Lissimore

Riley Maas

Breanna Maloney*

Niki Manias

Emily McCarthy*

Elizabeth McCullough*

Samantha Mesmer

Aleesha Miller-Gordon

Logan Misik*

Darienne Morgan

Alexys Moss*

Sydney Newell

Quinn Parker

Alexandria Perry*

Jacob Pustay

Madelina Ranga*

Bashar Rasoul

Jordan Record*

Cyler Reed

James Reese

Zachary Resatar*

Jonas Rizzi*

Sabrina Romano

Isaac Roose

Kaylynn Rounds

Ruth Sandberg*

Marshall Sarisky

Lauren Schotten*

Grace Slaina

Michael Slifko*

Sawyer Stubrich

Corrine Teaberry

Mary Wack

Renee Walters

James Webster

Madison Weymer

Danielle Williams

Emma Wukelich*

JUNIORS

Joshua Adams

Nicholas Adduci*

Lauren Almasy

Jordan Angelo*

Calley Baxter

Wesley Best*

Hailey Capobianco

Anthony Castillo*

Alexandria Chiaberta*

Cassidy Costick

Sollie Crank*

Austin Daugherty

Annie Deluco

Casey Elekes*

Evan Ellcessor

Augustino Eusanio

Katie Fagundes*

Jonathan Feigert*

Joseph Fisher

Emily Gerlick*

Jesse Glaser

Justyn Glaser

Seth Goodemote

Marissa Grande*

Connor Harding*

Mackenzie Hawk*

Maya Haynes*

Makenzie Hettrick

Mariyah Hill*

Isabealla Holmes

Madison Hoover

Kayla Jenkins*

Khaled Kassem*

Christina Kim

Morgan Kist*

Travis Kopanic*

Emily Krinos*

Kasey Krok*

Kent Kroynovich*

Skylar Ladig*

Anthony Laird*

Ryan Love*

Alexa Lynch

Sophia Madeline*

Nancy Margala

Emily McConnell*

Sheldon McGhee

Henry Meckler*

Cheyanne Morrow*

Kylei Mosora*

Lea Munnell

Autumn Murzda*

Georganna Norris*

Dillon O’Hara*

Salvatore Pesce

Taylor Raseta*

Andrea Riffle*

Elliott Roose*

Quinn Rutan

Audrey Sewickley

Vincent Shander

Joseph Shives

Madison Squibbs*

Mackenzie Stafford

Daniel Strimbu

Ralissa Suarez

Raeanne Tingler*

Brooke Valley

Nathaniel Walters

Jennie Wensel*

Domenic Weser

Sydney Wess

Celeste Wilbois

Jessica Wylie*

Justine Wylie

Anne Zagorec*

Maria Zinger*

SENIORS

Thomas Almasy

Brandon Brown

Emily Capone*

Taylor Chuey

Caitlin Cole*

Ashlee Cook*

Lauren Cooper

Emily Corrin

Jakob Darlington*

Kassandra Deal-Halicki

Alexys Dean

Vincent DelFratte*

Amber Deming*

Robert Dixon*

Danielle Evans

Michael Fasline

Robert Fay*

Ashton Femia

Jason Fette*

John Fisher

Dominique Fortunato*

Alexander Frank*

Kyler Freeland

Hannah Garner*

Richard Hall*

Abigayle Havens-Truett

Haynie Haynie*

Margaret Herberger*

Emma Hetson*

George Hill

Jordan Hogue

Nicole Hughes

Courtney Jennings

Benjamin Kerr*

Joshua Kilar

Jack Korenyi-Both*

Kevin Kornbau

Michael Leckfor*

Brett Lopuchovsky

John Marenkovic*

Michael McDonald*

Tessa McGarrity

Moran McGowan

Taylor Mesmer*

Alexandria Miller*

Anthony Misciskia*

Kortni Misik

Dylan Murphy

Max Murphy

Logan Mitsche*

Brandon Nord

Dana Pagley*

Richard Pasco

Donald Patterson

Erin Pope*

Brittany Realty*

Joetta Reed*

Taylor Rutan

Caroline Scarvel

Hannah Senediak*

Aiden Sexton

Colin Shinosky*

Harlie Silberman*

William Southern

Andrew Summers*

Olivia Swarthout

Rumeysa Uyanik

Timothy Wirtz

Craig Wright*

Jenna Wylie

Zachary Yohman*

NORTH ROAD INTERMEDIATE

Howland Local Schools

First Grading Period

(* denotes all A’s)

THIRD GRADE

Isaiah Altawil*

Francesca Bolchalk*

Frederick Bolchalk*

Madison Burns*

Miana Cain*

Paraskevi Gentis*

Alex Gumino*

James Hipple*

Jenny Huang*

Autumn Johnson*

Evy Klinger*

Kalliope Kondolios*

Natalee Lambert*

Nathan Lipczynski*

Roxanna Marsh*

Aidan May*

Despina Poulos*

Chloe Roman*

Aubrey Snyder*

Luke Starkey*

Megan Vandervort*

Rylie Villwock*

Isabella Wenner*

Carson Wolanzyk*

Abigail Yaratch*

Adam Bonar

Annalise Brooks

Russell Chambers

Robert Chucksa

Chloe Cook

Gabriel Dejanovic

Gavin Fonderlin

Aiden Ford

Luke Gabrovsek

Presley Gregory

Carter Hartman

Kamora Hays

Zion Heller

Tatum Hill

Evan Hodges

Kaden Johancen

Evan Jones

Anthony Kale

Haven Kellar

Alaina Kopp

Jeffrey Liller

Joshua Martinez

Davian McCann

Olivia Merten

Daniel Miller

Gabriella Miller

Kylin Mitchell

Cadence Moore

Aliya Naimat

Angellena Paden

Evnomia Papantonakis

Chandler Phillips

Riley Prentice

Andrew Prvonozac

Brandon Reiner

Andrew Sanders

Joshua Shorts

Divinity Strader

Aundrea Strawderman

Roxy Stychno

Morgan Thistlethwaite

Ryan Utterback

Katie Vandervort

Grace Villwock

James Wang

Avery Webb-Hoerig

Kayden Welker

Jaxson Wilthew

Natalie Workley

FOURTH GRADE

Alyssa Bettura*

Cailey Boyle*

Logan Cook*

Alex Henry*

Gia Hoso*

Robert Kopey*

Marco Kubancsek*

Carter May*

Logan McFadden*

Shuruq Mousa*

Muhammad Naimat*

Alexzandra Pastore*

Emma Salamon*

Maiya

Seminara –

Tate*

Sarah Stiles*

Cameron Thornhill*

Dante Trina*

Aidan Brooks

Lindsey Bross

Preston Bucci

Brian Burkey

Frank Cairns

Sarah Cairns

Carrie Diamantes

Lucas Dively

Miya Foster

Nathan Gil

Samuel Gillis

Aiden Hite

Sabrina Huang

Sienna Jerryson

Myarr Jian

Olivia Johnson

Colten Kassay

Allisan Kubinski

Brooke Lambert

Quentin Lealand

Troy Leishman

Ava Lengyel

Michael Lucignano

Kathryn McCarthy

David McClellan

Caprice Menelle

Lucia Menelle

Evungelena Petrides

Kerrigan Putt

Sydney Snyder

Abigail Sypherd

Jared Timko

Sydney VanNess

Danija Walker

Logan White

FIFTH GRADE

Carter Baugher*

Mary Beach*

Angelo Best*

Riley Chmielewski*

Benjamin Conlon*

Rylie Daniluk*

Rielly Fabrizio*

Jordan Goddard*

Andrew Grim*

Robert Hardy*

Megan Hipple*

Sean Jupina*

Carly Klingensmith*

Zachary Lewis*

Cloe Lopez*

David Manios*

Brandon Myers*

Emalea Pagano*

Morgan Petrilla*

Luis Rodriguez*

Alexia Spangler*

Grace Zucco*

Allison Albright

Jakob Baxter

Nicholas Beard

Kadence Booze

Molly Burke

Kendall Cain

Zandra Caldera

Gavin Caldwell

Kayla Campbell

Mason Canter

Sherrod Chandler

Grayce DePoy

Michael Fisher

Elexis Forte

Vasili Gentis

Kyri Glenn

Nastasija Glisic

Abigail Green

Justin Grimm

Mark Groom

Robert Gumino

Zachary Hofstetter

Michael Keeley

Ean Keene

John Kondolios

Nicholas Kotsatos

Jeffrey Kubinski

Nicholas Lewis

Abby Litteral

Jack Loges

Lia Massaro

Ky’Renae Matlock

Josiah Mattern

Delano McCann

Acarianna McKinney

Kyralynn Nycum

Nina Paden

Mahayla Prater

Alexander Rock

Brian Rollison

Nolan Rudesill

Jenna Scoville

Jacob Starkey

Katina Ticoras

Minalea Tokes

Jerald Wishart

LAKEVIEW ELEMENTARY

First Quarter

(* denotes all A’s)

THIRD GRADE

Gavin Ackerman*

Maison Adkins

Addison Allen

Hailey Anderson

Bradyn Armstrong

Ava Bacon

Caden Baldwin

Kennedy Bartlett*

Lily Bell

Gabriel Hernandez-Bott

Haley Bowser

Addison Briell

William Bullock

Jason Campana*

Hallie Capan

Katarina Candor*

Tyson Chavarria

Rachel Clark*

Sydney Collins

Chelsea Dean

Jalyn DeLeon*

Jason DeMonica

Carter Doran

Eric Draper

Caden Durica

Thomas Easton

Noah Fadell

Ava Foertch

Sydney Gary

Lacy Gavitt

Elizabeth Gorman

Ashley Graczyk*

Marcus Grube

RaeLynn Hall

Ava Hipple*

Micala Hipple

Nadiya Hornbeck

Caleb Hnat

Payton Jackson

Grace Johanntges

Dorian Jones

Anna Kelly

Riley Kensky

Amara Kim

Cassandra Klotz*

Jacob Langmeyer*

Peyton Layer*

Maurice LeLadier

Sebastien Lodwick

Sarah Lyons

Mallory Mailach*

Reiley McCleery

Liam McDonough

Drew McKowan

Gage Mymo*

Michael Nigrin*

Kylee Neer

Addison Nicholas*

Xander Nicholas

Samuel Nowak

Griffin Oravec*

Leo Parise*

Jacob Pastore*

Thomas Pavlansky

Maxwell Peters*

Ben Petrick

Olivia Petrilla*

Brock Pierce

Arianna Powell*

Reagan Price

Brielle Redd

Lucas Redmond*

Matthew Reighard

Adrienne Rich

Savannah Rosier

Anthony Marble-Salem

Tyson Seesholtz*

Ethan Shackelford

Alexandria Shiflet

Mara Schmader*

Benjamin Schmidt

Landyn Slusher

Hannah Stout

Molly Stuart*

Magnolia Sunderland

Tyler Tackett*

Brianna Totten

Jadon Warner

Aidan Westfall

Mason Wheeler*

Luke Whitmore

Gage Woofter*

Katelyn Wutrick*

Brianna Wynn

Ava Yannucci*

honor rolls

BADGER ELEMENTARY

Joseph Badger Local Schools

First Grading Period

(* denotes all A’s)

FIRST GRADE

Abigail Cheesbro*

Abigaille Eckart*

Alexas Howard*

Alison Price*

Autumn Yesko*

Avery Rice*

Bella Reinhart*

Emma Monday*

Emily O’Brien*

Ethan Simpkins*

Isabella Bailey*

Jack Harnett*

Jayden Makis*

Jordan Ramsey*

Lacey Watson*

MacKenzie Edgar*

Mikaela Brom*

Miranda Timko*

Morgan Hall*

Myleigh Moyer*

Peyton Rossi*

Rainna Platt*

Riley Thomas*

Sarah Miller*

Samuel Brannon*

Sonya Sawtelle*

Steven Manes*

Trevor Frantz*

Tristan Rice*

Winston Smith*

Aidan Keep

Alexander Lamont

Alivia Smith

Allyssa Patterson

Alton Winchek

Benjamin Miller

Benjamin Post

Brianna Howard

Caitlyn Harkelrode

Capri Srbinovich

Claire Edwards

Cody Davidson

Gianna Davey

Jillian Nicholls

Kamber Morgan

Kami Durst

Kara Vanderslice

Piper Dailey

Summer Thorp

Tabitha Morrison

Tabitha Thompson

Trinity Priddy

Tyler McWilliams

SECOND GRADE

Aidan O’Donnell*

Alisandra Enyeart*

Allison Campbell*

Jason Parsons*

Lillie Clayton*

Logan Caldwell*

Macey Cunningham*

Sullivan O’Donnell*

Taylor Heilman*

Taylor Lowe*

Wyatt Hudak*

Brianna Lendak

Christopher Johnson

Hailie Steele

Harley Austin

Joceylyn Hayes

Kloey Rozanski

Lewis Flowers

Natalie Brom

Raegan Samuels

Rebecca Hall

Savannah Steh

Sophia Sutton

Storie Sanker

Summer Thorp

Tabitha Thompson

Trinity Sanders

THIRD GRADE

Ainsley Rice*

Brent Hunkus*

Dalena Rhoades*

Delaney Kolat*

Elizabeth Logan*

Ella Thompson*

Gabriella Miller*

Gianna Cavalcanti*

Izzybella Stanford*

Joseph Betts*

Kaylin Harnett*

Kian O’Brian*

Maclain O’Brien*

Madison Richards*

Sierra Rossi*

Trent Litman*

Tucker Steiner*

Austin Mariani

Coltan Frantz

Ella Baxter

Emma Patterson

Gianna Clark

Hailey Toy

Ian Tricker

Madison Donaldson

Mason Eckart

Michael Eckart

Morgan McClintock

Nevaeh Dudley

Nicholas Bradford

Olivia Frantz

Parker Nicholas

Preston Hunkus

Sophie Stanhope

William Clayton

Wyatt Piper

FOURTH GRADE

Abbey Dubelko*

Alexander Sheets*

Brianna Huscroft*

Dakota Bower*

Duncan Moy*

Elizabeth Price*

Gabrielle Stadler*

Hudson Rice*

Jared Schmidt*

Owen Ekdahl*

Maria Baker*

Molly O’Brien*

Terry Langley*

Abby Hall

Addison Eakin

Alexis Rice

Brady Wear

Bryce Gross

Caiden Donaldson

Catherine Holstein

Chloe Cardwell

Deagan Sutcliffe

Gabriella Willaman

Garrett Myres

Hannah Betts

Isabella Howard

Jacob Toto

Jada Stanford

Ja’Shawn Stewart

Kaelyn Morgan

Katelyn Bartram

Kathryn Grexa

Madison Hecker

Malena Crosby

Michael Crosby

Natalie Sawtelle

Nicholas Barr

Rae Lynn Matson

Rylee Phillips-Miller

Spring Mays

Wyatt Flowers

JEFFERSON PK-8

Warren Local Schools

First Grading Period

(* denotes all A’s)

THIRD GRADE

Jermale Dudley*

Hope Gunter*

Za’Kyia Jones*

Shayona King*

Tyler Pennington*

Hannah Rhine*

Bryan Ward*

Lilliahna Allen

Cheyenne Jarvis

James Jones

Aaliyah Peterson

Karma Triol

Elijah Vaughn-Barnes

Tamia Cunningham

I’Sharay Dorsey

Susan Folk

Shaniyah Haskins

Williams Kaseda

Zamier Shipman

John Davidson

Leon Gibson

Marco Godoy

Joshua Norman

James Thomas

Cameron Allen

Isaiah Carmichael

Benjamin Davison

Billie Day

Isabella Murphy

Xavier Redmond

Kileeth Reeves

Shyann Williamson

FOURTH GRADE

Alissa Brannon*

Jermaine Brogdon*

Makalia Dorsey*

Jadyn Ford*

Jodica Graham*

Sayed Hameed*

Marviona Williams*

Dasani Williamson*

Donavan Boyd

Kariyae Johnson

Justin Jones

Breanna Mayle

Aleasia Snyder

Ta’Jon Williamson

Zeoladia Jenkins

Justina Rerko

Devin Richards

Jayon Jones

Jae-Lynn Allen

Samuel Bennett

David Blackmon

Lauren Brooks

Ja’Laija Bryant

Samarya Cole

Nau’jeat Jones

Priscilla Jones

Lamea McNair

Honda Senter

Antonio Smith

Cheyenne Frost

Emmanuel Washington

FIFTH GRADE

Zipporah Ball*

Amaria Bercheni*

Robert Crist

Tralynn Crowder

Calise Fambro

Jay’Marion Jethroe

Sydni Strother

Lenae Roberts

Faith Spicer

Rayonna Goodrich

Richard Jarvis

Michael Mitchell

Abigail Rhine

Chloe Williams

Nicodemus Chin

Tylar Golden

Alexandrya Hibbitt

Adian Wilkes

Khalil Williams

SIXTH GRADE

Peter Cameron*

Ronald Davison*

Ranyah Ringold*

Lavaijanae Berry

Michael Peace

Landon Johns

Tory Williams

LeJon McCorkle

Mar’Tavion Moss

Malaysia Johnson

Janiya Poole

SEVENTH GRADE

Jira Graham*

Tyree Baskins

Jazmere Redd

Rebecca Toth

Ethan Williams

Donte’ Dennison

James Stockard

Eain Williams

Tony Williams

Chester Adams

Acacia Dean

Kiara Haun

Collin Jones

EIGHTH GRADE

Xavier Allen*

Precious Ball*

Kunia Brown*

La’Riah Coker*

Basia McGhee*

Jonathon Grice

Nevaeh Hall

Adrianna Ramos

Nellie Cales

Alexandria Kozak

Alexavier Broadus

Jordan Adkins

Sarah Alonzo

Ronald Redd

Marshell Moore

Montria Adair

Keona Crenshaw

William Jarvis

Sareena Melendez

Christopher Williams

Tinyia Williams

BADGER MIDDLE SCHOOL

Joseph Badger Local Schools

First Grading Period

(* denotes all A’s)

FIFTH GRADE

Dylan Barnes

Jesse Barr *

Sarah Betts *

Hannah Bontrager

Cole Burnett *

William Burns *

Alex Butler

Brock Chandler

Frank Clark

Hanna Draa

Ryan Eucker *

Cheyanne Franklin *

William Frantz *

Mycha Gamble *

Dana Gore

MacKenzie Gross *

Andrew Hall *

Stephen Hall

Bradley Hamilton *

Paige Hunkus *

Kennedy Karr *

Logan Klingensmith

Bradyn Litz

Katie Logan

Jessica Lovesee *

Vincent Macchione

Andrew Mariani

Rebecca Marshall

Alexus Mendez

Kara Moore *

Natalie Mosley

Robert Musloski

Liam O’Brien *

Alexandria Penn *

Kara Polon *

Chase Rhoades *

Katherine Ritter

Ethan Sloan

Jeremy Slywczak *

Baylee Smith *

Dakota Spithaler

Jack Springer

Emily Stanhope *

Anistyn Steiner *

Addison Thompson *

Alexis Toy *

Alissa Tunison

Logan Wells

Mason Wildman *

Kassandra Wray

Samuel Zahoransky *

SIXTH GRADE

Kevin Angel

Jacob Baker

Aliyah Barrickman

Hunter Bengala *

Dylan Brickner

Isabella Brom

Carter Burnett *

Isabelle Burr *

Onna Clover

Mackenzie Collins

Russell Double *

Alyssa Eckart

Mateo Fenn *

Katerina Gerzetich

Rodric Hartman

Ashlyn Hopkins

Laurana Howard

Sara Johnson

Jack Lendak

James Litman *

Jeffery Logan

Alexis Melvin

Julianna Miller

Brooke Polon *

Jaden Richards

Isabelle Sanker

Deanna Smith

Heath Stanhope

Tyler Titchnell

Alivia Upshire *

Alec Warring

SEVENTH GRADE

Rhiannon Baldwin

McKayla Barrickman

Sean Baxter *

Emma Best *

Riley Bower *

Rachel Burns *

Madison Cauffield *

Tyler Cheesbro

Bronwyn Clark

Delaney Constiner

Brandy Cutlip *

MacKanzie Davies

Kelsey Deraway

Hailey Donaldson

Grace Eucker *

Hailee Fenlon *

Eve Flowers

Victoria Gorospe

Hunter Hart

Tanner Houser

Calena Jablonski *

Rebecca Landis *

Matthew Lendak

Steven Long *

Ethan Luchette *

Langley MacKesy *

Richelle Merrow

Logan Murphy *

Jordan Patrick

Sophia Pfrenger *

Grace Popovich

Madison Rice

Luke Ritch

Brett Seybert

Suzanne Shaffer *

Autumn Sirochman

Emma Skertic

Luke Springer

Logan Stout

Analyse Sutton *

Kyle Swym

Jarrett Wildman

Maxwell Wilson

Allyson Yauger

Stephen Zahoransky *

EIGHTH GRADE

Brady Anspach *

Wyatt Baer

Hannah Bowser

Shelby Cameron

KaylieRae Cardwell

Nicholas Centofanti

Nevaeh Cheesbro

Ryan Davey

Emma Deraway

Christopher Flowers

Cassie Forsha *

Kyra Franklin *

Lauryn Hamilton *

Clayton Jablonski *

Katilynn Jewett

Jessica Johnson

Paige Kramar

Machella Lamont

Rebecca Litz *

Samantha Lovesee *

Kristen Luoma *

Willow Mackesy

Coltin Marshall *

Melissa Metz

Dylan Miller

James Mitchell

Kyler Morgan

Cruze Nipple

Devon Palich

Killian Retterer

Karen Santell

Kayla Smith *

Tate Smith

Miranda Stanhope *

Emily Thornton

Corey Vanderslice

Paige Walker

Sarah Wareham

Koby Wear

honor rolls

MATHEWS HIGH SCHOOL

First Nine Weeks

(* denotes all A’s)

FRESHMEN

Sara Anders

Sadie Bertok*

Leah Bockelman

Zoe Bowman

Gabriel Canter

Luke Culp*

Damian Foley

Dominic Garman

Ryan Gates

Minnie Germano

Edward Graham

Jessica Hillier

Chloe’ Howdershelt

Jakob Kirby

Miranda Marinkovich

Katelyn McCarthy

Sean McVicker

Carlie Pratt*

Mason Rozycki

Haley Ryznar

Alyssa Scarnecchia

Grace Simon

John Smith

Nicholas Spano

Rachel Thomas*

SOPHOMORES

Caden Barone

Sophia Bertok*

Evan Bisel

Cara Bornemiss

Kira Bowman

Daniel Canter

Dillon Canter

Seth Carter

Owen Davis

Emily Dick

Rebecca Gallatin

Michael Gantz

Bailey Hall

Melody Harris-Michetti

Megan Haynie

Alyssa Henderson

Ethan Hilliard

Tanner Hunt

Thomas Hunt

Jessica Irwin

Amanda Kennedy

Sean McDivitt

Brendan McEvoy

Hanna Medved

Kenna Miller

McKenzie O’Brien

Alivia Oulton

Lillian Ramsey

Thomas Sampson

Max Schubert

Emily Strama*

Jade Sweitzer

Grade 10 cont.

Benjamin Wilcox*

Alexis Wolfe

JUNIORS

Daisie Barrickman

Zachary Blevins

Alec Bower*

Jordan Brown

Noah Chrestay

Ian DeGaten

Jagger Dunn

Edward Epperley

Jesse Fabian

Jenna Forsythe

Mitchell Goff

Mariah Hoff

Ryan Kay

Britni Knight*

Emily Koehler

Danielle Lewis*

Tyler Luoma

Charles Marin*,

Noelle Migliozzi

Hunter Myers

Mariah Nowery

Clay O’Dell

Lauren Omerzo

Savannah Omerzo

Stacy Romine

Yousef Sassya

Katarina Schubert*

Carly Sherman*

Gabriella Shreves

Maitlyn Simon

Emma Smith

Victoria Sponsler

Corey Taylor *

Brian Thompson

Samantha Tomasiak

Elizabeth Toth

Kenneth Wallace *

Theodore Watt

Nicole Watts*

Morgan Williams

SENIORS

Cameron Bagaglia

Jennifer Carlson

Logan Culp

Kyle Ferry

Zackary Geer

Dylan Glancy

Seth Haun

Robert Helmick

Christopher Hill

Nathaniel Hilliard

Lenna Hoff*

Ian Jamison

Julia Kozel

Bryan Leipply

Lillian Loew

Grade 12 cont.

Alaina Lorenzi

Bryanna McClurg

Kaitlyn Menci

Travis Metz

Bryan Oatridge*

Michael Sarago

Noah Shreves

Taylor Solakakis

Timothy Stull

Lauren Thompson

Evan VonThaer *

Zackary Williams

Emerson Woodyard

BROOKFIELD MIDDLE SCHOOL

First Quarter

(* denotes 4.0)

FIFTH GRADE

Jenna Alkuhali*

Grace Benner*

Jeffrey Brenner*

Carter Creed*

Abigail DeJoy*

Jiali Dugan*

Isabella Foust *

Katie Gibson*

McKyah Graybill*

Zachary Harden*

Sophia Hook*

Chloe Jennings*

Samantha McAnany*

William McAnany*

Alexa McClure*

Kamryn McManaway*

Hays Montgomery*

Colin Murphy*

Madeline Pisarcik*

Sam Plyer*

Jenae Pugh*

Mark Randall*

Lauren Shingledecker*

Logan Shingledecker*

Kara Svarny*

Madeline Thomas*

Antonio Bartolin

Luca Franz

Andrew Hartman

Riley Hoskin

Makenna Hunter

Selina Jones

Cameron Neely

Miranda Nicholson

Kaedie Roscoe

Ryan Tetrick

Bronson Ferencak

Alexis Fisher

Ashlyn Hogue

Andrew Kirila

Mason Marx

Teddy Moody

Gracie Sayavich

Alyssa Wells

SIXTH GRADE

Alison Breighner*

Mason Bych*

Kaitlyn Carsone*

Anthony Dunkerley*

Emanuel Knoxville*

Alexander Lay*

Haylee Morrison*

Brady Myers*

Reese Nale*

Bailey O’Brien*

Audrey Reardon*

Anna Reichart*

Olivia Rowe*

Alison Schultz*

Nathan Wilson*

Emma Wlodarski*

Joshua Cunningham

Kierstyn Edelman

Dru Gerace

Bailey Hackett

Brooke Kirila

Kaylie Knight

Domonique’ McCoy Parks

Delaney Meeker

Tasha Oviatt

Leandra Scott

Anthony Yeager

Ethan Eash

Kaitlynn Gitschier

Rachael Kaiser

Emily Powell

Eric Ruschak

John Trobek

SEVENTH GRADE

Grant Abraham*

Nicholas Bartolin*

Constance Devine*

Haden Gibson*

Richard Hall*

Nikole Husnick*

Hannah McNamara*

Patrick Reardon*

Jordan Sheehan*

Kayla Cline

Cara Nehlen

Grace Schultz

Victoria Slabe

Mitchell Sydlowski

Isaac Foust

Kadon Torres

Gianna Hanshaw

Aaron O’Dell

Connor Brennan

Ashlynn Bryant

Morgan Cassidy

Celina Gillespie

Gavin Hogue

Hannah Robison

Timothy Saxton

EIGHTH GRADE

Justin Atkinson*

Emilee Bebech*

Samantha Craig*

Connor Filipovich*

Hunter Haines*

Lillian Jamieson*

Kayla Johnson*

Isabella Koper*

Sydney McManaway*

Carley Nastasi*

Brady Reichart*

Devan Robertson*

Jake Shingledecker*

Ashleigh Trobek*

Anastasia Webb*

Aubrianna Williams*

Gage Williams*

Gage Emery

Katie Hackett

Thomas Kirila

Dakota Obermiyer

Vinnie Vernille-Bayus

Abigail Ankrom

Isabelle Hammond

Ashley Manners

Marlaina Marek

Kayla Peterson

Lyndsey Saxton

Devan Ungerer

Hannah Williams

Amber Espy

Dylan Robertson

Audrianna Espy

Tyler Briggs

Elizabeth Carpenter

Kayleen Fisher

Destiny Johnson

Kacie Mosora

Taylor Taczak

LAKEVIEW ELEMENTARY

First Quarter

(* denotes all A’s)

THIRD GRADE

Gavin Ackerman*

Maison Adkins

Addison Allen

Hailey Anderson

Bradyn Armstrong

Ava Bacon

Caden Baldwin

Kennedy Bartlett*

Lily Bell

Gabriel Hernandez-Bott

Haley Bowser

Addison Briell

William Bullock

Jason Campana*

Hallie Capan

Katarina Candor*

Tyson Chavarria

Rachel Clark*

Sydney Collins

Chelsea Dean

Jalyn DeLeon*

Jason DeMonica

Carter Doran

Eric Draper

Caden Durica

Thomas Easton

Noah Fadell

Ava Foertch

Sydney Gary

Lacy Gavitt

Elizabeth Gorman

Ashley Graczyk*

Marcus Grube

RaeLynn Hall

Ava Hipple*

Micala Hipple

Nadiya Hornbeck

Caleb Hnat

Payton Jackson

Grace Johanntges

Dorian Jones

Anna Kelly

Riley Kensky

Amara Kim

Cassandra Klotz*

Jacob Langmeyer*

Peyton Layer*

Maurice LeLadier

Sebastien Lodwick

Sarah Lyons

Mallory Mailach*

Reiley McCleery

Liam McDonough

Drew McKowan

Gage Mymo*

Michael Nigrin*

Kylee Neer

Addison Nicholas*

Xander Nicholas

Samuel Nowak

Griffin Oravec*

Leo Parise*

Jacob Pastore*

Thomas Pavlansky

Maxwell Peters*

Ben Petrick

Olivia Petrilla*

Brock Pierce

Arianna Powell*

Reagan Price

Brielle Redd

Lucas Redmond*

Matthew Reighard

Adrienne Rich

Savannah Rosier

Anthony Marble-Salem

Tyson Seesholtz*

Ethan Shackelford

Alexandria Shiflet

Mara Schmader*

Benjamin Schmidt

Landyn Slusher

Hannah Stout

Molly Stuart*

Magnolia Sunderland

Tyler Tackett*

Brianna Totten

Jadon Warner

Aidan Westfall

Mason Wheeler*

Luke Whitmore

Gage Woofter*

Katelyn Wutrick*

Brianna Wynn

Ava Yannucci*

WINDHAM JR/SR HIGH

First Grading Period

(* denotes all A’s)

SIXTH GRADE

Kaleb Beckwith

Devin Carter

Dylan Hessling

Elizabeth Lovett

Colton Maiorca

Hannah Murton*

Domanick Oborn

Zoey St. John

Lyndsie Brown

Shawn Heaton

SEVENTH GRADE

Joe Carroll

Jade Coates

Isaiah Consolo

Clay Dean

Payton Ihrig

Morgan Lovett

Lilly McWilliams

Jared Purdy

Keith Richmond*

Mercedes Riffle

Jessica Riley

Breena Smith

Adam Thomas

Trey Wade

Brandon West

Christian Manista

Bayleigh Scott

EIGHTH GRADE

Blaze Angle

Jazelle Artman *

Aiden Barker

Paige Collins

Darah Fall

Abby Forsythe

Tristan Jordan

Alex Meadows

Zach Meadows

Annetta Sanders

Emmy Showalter

Ashley Simmons *

Dawson Swearingen

Josh Walker

Ericq Williams

Nicole Angus

Ty’Shaun Caples

Louie Howell

Kayla Ladd

Makayla Richter

Megan Turk

Cheyenne Wallace

FRESHMEN

Mia Berardinelli

Aaron Blevins

Eugenia Brown

Jacob Bryant

Nathan Carpenter *

Adam Chambers

Emerald Coates

Tyler Collins

Zowie Hood

Chason Hoskin

Madison Howes

Payton Justham

Devin Larlham

Sam Speicher

Mariah Walker *

Nick Lewis *

Phillip Maiorca

Mackenzie McLean

Riley Mullen

Nick Richter

Krista Shearer *

Rebekah Stout

Isabella Warrick

SOPHOMORES

Haleigh Davis

Sabrina Garl

Brittany Grant

Deidra Hankins *

Miranda Jones

Kelsey Knoll

Tim Murton *

Summer Nadiak

Chayse O’Neil

Isaiah Pemberton *

Robert Rigg *

Ashlyn Riggs *

Sam Speicher

Mariah Walker*

Kyle Wilke

Terrance Woods

Joesph Zdanczewski

JUNIORS

Cali Apthorpe *

Rave’ Johnson *

Alexis Knight

Ben Knight *

Elizabeth Richmond *

Kathlyn Richmond *

Mahlia Smith

Cassie Snyder *

Sara Taylor *

SENIORS

Tobie Barker

Samantha Dean

Kaylub Fincham

Tristan Hankins *

Saraya Harvey

Logan Hershberger

Katie Honaker

Nicole James

Brandon Knight

Brittany Knight *

Brooke Lissy *

Joey Meadows

Joe Prasky

Brady Russell *

Mariah Scott

Floyd Shackelford

Lauren Simmons *

Colton Starcher

Adam Tanner

Josh Taylor

Zach Vazquez

Alex Workman

Brianna Workman *

NEWSLETTER

Today's breaking news and more in your inbox

I'm interested in (please check all that apply)
     

Starting at $4.62/week.

Subscribe Today