Basketball records

Boys

(Records are unofficial)

District sites: D1 – S-Solon, c-Canton Civic Center; D2 – Boardman; D3 – Harding; D4 – g-Grand Valley, s-Struthers

DIVISION I

c-Canfield 9-5

s-Harding 8-5

c-Fitch 6-8

c-Boardman 5-8

c-East 4-9

DIVISION II

Poland 14-0

Howland 11-4

Lakeview 11-4

Girard 8-8

Hubbard 6-8

Mooney 3-10

Ursuline 3-11

Niles 2-13

DIVISION III

LaBrae 12-0

Champion 9-6

Newton Falls 8-6

Grand Valley 8-6

Pymatuning Valley 5-7

Garfield 5-9

Mineral Ridge 5-12

Liberty 3-9

Brookfield 0-13

DIVISION IV

s-McDonald 13-1

g-Bristol 13-2

g-Windham 13-2

g-Badger 10-4

s-Valley Christian 9-5

s-Western Reserve 8-5

g-Kennedy 7-6

g-Mathews 8-9

g-Maplewood 6-10

g-Lordstown 3-10

g-Chalker 2-12

s-Jackson-Milton 1-14

g-Bloomfield 0-10

AAC Red Tier

Harding 7-1

Howland 6-2

Canfield 5-2

Fitch 3-5

Boardman 2-4

East 2-5

Lakeside 0-6

AAC White Tier

Poland 7-0

Edgewood 5-2

Lakeview 6-3

Struthers 6-3

Hubbard 4-5

Niles 1-8

Jefferson 0-8

AAC Blue Tier

LaBrae 6-0

Champion 7-2

Newton Falls 6-2

Girard 4-4

Campbell 2-4

Liberty 2-6

Brookfield 0-9

NAC Stars

Badger 7-2

Grand Valley 7-4

Pymatuning Valley 5-4

Maplewood 4-6

Mathews 4-7

NAC Stripes

Windham 10-0

Bristol 10-1

Newbury 3-7

Chalker 2-8

Lordstown 1-8

Bloomfield 0-7

MVAC

McDonald 9-0

Western Reserve 7-3

Mineral Ridge 3-8

Jackson-Milton 0-10

Springfield NA

Lowellville NA

Sebring NA

Waterloo NA

Portage Trail County Div.

Mogadore 7-0

Valley Christian 6-1

Rootstown 4-3

Lake Center Christian 3-3

Garfield 3-5

Crestwood 2-6

Southeast 0-7

Girls

(Records are unofficial)

District sites: D1 – p-Massillon Perry, c-Canton Fieldhouse; D2 – Austintown Fitch; D3 – r-Ravenna, s-Struthers; D4 – g-Grand Valley, m-Mineral Ridge

DIVISION I

c-Canfield 14-3

p-Harding 9-6

c-Fitch 10-7

c-Boardman 4-11

c-East 2-14

DIVISION II

Howland 14-4

Poland 13-4

Mooney 9-7

Ursuline 8-7

Lakeview 8-10

Niles 7-9

Hubbard 4-13

DIVISION III

r-Garfield 13-2

r-Champion 11-3

s-Brookfield 11-3

r-Pymatuning Valley 11-3

r-Newton Falls 11-5

s-Mineral Ridge 8-9

r-Grand Valley 5-10

r-LaBrae 4-11

s-Girard 4-12

DIVISION IV

m-Jackson-Milton 15-0

m-Western Reserve 13-4

m-Liberty 11-4

m-Lordstown 11-4

g-Bristol 11-4

m-McDonald 11-4

g-Badger 10-6

m-Valley Christian 9-6

g-Chalker 8-6

g-Mathews 7-7

g-Kennedy 6-9

g-Maplewood 4-11

g-Windham 2-12

AAC Red Tier

Canfield 10-0

Howland 8-2

Fitch 6-3

Harding 4-5

Lakeview 4-6

Boardman 1-9

East 0-8

AAC White Tier

Poland 8-1

Struthers 7-1

Jefferson 6-3

Niles 4-5

Hubbard 3-6

Lakeside 2-8

Edgewood 0-6

AAC Blue Tier

Brookfield 8-1

Newton Falls 6-2

Liberty 8-3

Champion 6-3

LaBrae 2-6

Girard 1-7

Campbell 0-9

NAC Stars

Pymatuning Valley 9-0

Badger 5-3

Mathews 5-4

Grand Valley 4-6

Maplewood 2-7

NAC Stripes

Bristol 8-2

Lordstown 7-2

Chalker 4-5

Newbury 1-7

Windham 0-9

MVAC

Jackson-Milton 11-0

Western Reserve 9-3

McDonald 8-3

Mineral Ridge 5-7

Springfield NA

Lowellville NA

Sebring NA

Waterloo NA

COMMENTS